rss

پنج شنبه پانزدهم 9 1397

طرز تهیه ترشی شلغم

ترشی شلغم , طرز تهیه ترشی شلغم , دستور ترشی شلغم

ترشی شلغم یکی از انواع ترشی های خوشمزه و مفید ایرانی است که شاید کمتر نام آنرا شنیده باشید. ظاهر این ترشی خوشمزه و مجلسی شباهت زیادی به ترشی لبو دارد و می توانید برای تزیین غذا هم از آن استفاده کنید.

بامواد لازم ذکر شده در این دستور می توانید برای تست مقدار کمی ترشی شلغم تهیه نمایید. در صورتی که می خواهید ترشی بیشتر یا کمتری تهیه کنید کافیست که مقدار مواد لازم را ضرب یا تقسیم کنید. با دستور طرز تهیه ترشی شلغم در ادامه با همدوره همراه باشید.

مواد لازم ترشی شلغم
شلغم۵۰۰ گرم
سیر۲ حبه
برگ بو۱ عدد
آب۱٫۵ فنجان
لبو۱ عدد
سرکه سفید۱ فنجان
نمک۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه ترشی شلغم

ابتدایک قابلمه مناسب انتخاب کنید سپس برگ بو را به همراه آب و نمک داخل قابلمهبریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. پس از اینکه نمک به طورکامل در آب حل شد قابلمه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

پساز اینکه آب کمی خنک شد سرکه را به آن اضافه کنید. در مرحله بعدی شلغم ها را پوست بگیرید و به صورت خلالی خرد کنید و داخل ظرفی که برای تهیه ترشی درنظر گرفته اید بریزید. در ادامه لبو را هم پوست بگیرید و پس از خرد کردن به ظرف ترشی اضافه کنید.

سیر را هم لابلای شلغم ها قرار دهید سپس مخلوط آب و سرکه را روی مواد ترشی بریزید به صورتی که روی مواد را بگیرد. درب ظرف ترشی را محکم ببندید و آنرا در یک جای خشک و خنک قرار دهید. ترشی پس از یک هفته آماده مصرف است.

همچنین ببینید : ترشی کلم قرمزترشی پوست لیموترشی لیتهترشی لبو


(0) نظر | برچسب ها :
X